Follow Us

Žiaricové kúrenie

1

Ako vhodné elektrické kúrenia sa v kostoloch používajú lavicové kúrenia alebo kúrenie pomocou žiaričov.
El. žiariče teplo len v malej miere odovzdávajú vzduchu čím veľmi prispievajú v kostoloch k ochrane malieb a zamedzujú tvorbe pliesní pretože sa v kostoloch nemení teplota v takej miere ako pri iných kúreniach.
Cenovo je žiaričové kúrenie najvýhodnejšie. Lavicové kúrenia sú podstatne drahšie.

Úspora energie spočíva vtom , že žiariče sa pustia len na dobu nevyhnutnú čiže cca 5-10min. pred omšou  avypínajú sa cca 5-10min. pred koncom omše (a to len potrebný počet žiaričov podľa počtu ľudí) čiže kúrenie odoberá el. energiu len nevyhnutnú dobu a táto energia sa premieňa na tepelné žiarenie (vo veľkej miere sa žiariče využívajú aj v zdravotníctve, nejde o mikrovlné žiarenie), je to veľmi podobné slnečnému žiareniu , ale nevydáva také veľké množstvo svetla.


Žiariče sa na Slovensku vo veľkom začali montovať pred dvomi rokmi ale v zahraničí to nie je žiadna novinka . V Poľsku  na tento systém vykurovania   prešlo niekoľko tisíc kostolov a katedrál. Čiže žiarič namontovaný cca 2,5m nad zemou zohrieva priamo človeka ktorý sa nachádza vjeho zóne žiarenia mimo nej človek nepociťuje žiadne teplo ako keby vošiel do tieňa.

Naša firma montuje žiariče v rôznych prevedeniach a rôznych výkonoch, v zásade sa dá povedať , že všetky žiariče sú vyrobené v licencie PHILIPS - OSRAM čo zaručuje dobrú kvalitu žiariča aj žiarivky v ňom. Dizajn žiariča je navrhnutý pre kostoly pretože firma čo ich vyrába sa zaoberá kúrením kostolov už desiatky rokov. Sú v striebornej farby nie však natreté farbou ale strieborná farba je dosiahnutá chemickým spracovaním hliníkového profilu v jemne lesklom prevedení boky žiariča a montážne konzoly sú v matnej zlatej farbe takže žiarič vôbec nepôsobí v kostole rušivo. Je to veľmi inteligentne vymyslené oproti iným vyhotoveniam od iných výrobcov , ktoré sa vzhľadovo nehodia na tak citlivé miesto ako je kostol.

V prípade záujmu nám zavolajte, mi prídeme a donesieme na ukážku nejaké žiariče a povieme vám kde si môžete ísť pozrieť našu robotu a opýtať sa ako sú s týmto kúrením spokojný.

Prečítané 1966 krát
Viac v tejto kategórií: Svetelná tabuľa »